Cvičení po porodu

První dny a týdny po narození dítěte je krásné a zároveň náročné období v životě ženy. Po devíti měsících, kdy na naše tělo byly kladeny nároky na správný vývoj dítěte , nastává fáze, kdy dítě již není součástí našeho těla, ale stále tu funguje silné fyzické i psychické napojení na matku. Tento aspekt vnímám jako krásnou, ale zároveň náročnou část ranného mateřství. Právě v tomto okamžiku je potřeba o sebe pečovat, abychom nebyly vyčerpané a bolavé.

Jak pomůže správné cvičení v tomto období

První nejdůležitější věcí je najít si v tomto období čas na sebe. Čas, kdy se budu věnovat opravdu jen sobě. Z vlastní zkušenosti vím, že je to těžké. Ale není to nemožné. V tento okamžik se zastavit a vnímat jen sama sebe. Vnímat své tělo, které dokázalo úžasné věci. Může se jednat o relaxační cvičení v příjemném prostředí s uvolňující hudbou. Poté co se na své tělo napojím a začnu ho vnímat, mohu postupně uvolňovat jednotlivé svaly, které jsou v napětí. Šetrnými cviky mohu začít posilovat oslabené svaly.

Jak vypadají posilovací cviky v tomto období

Veškeré posilovací cviky v tomto období musí být velmi jemně prováděny. Jedná se o lehké posílení středu těla, oblasti pánevního dna, hýžďových svalů. Současně při cvičení je potřeba mít uvolněné svaly v oblasti ramen a podél páteře. 

V rámci hodinové terapie budeme mít čas na vědomou relaxaci vašeho těla. Skrze manuální techniky budu šetrně uvolňovat stažené svaly. Nakonec se budeme učit zásady jemného posilování na konkrétních cvicích. Závěrem si můžete všechny cviky natočit, abyste věděla, jak je cvičit doma.