Individuální terapie

  • délka terapie 60 minut
  • objednání e-mailem nebo telefonicky

Individuální terapie je zahájena vstupním vyšetřením, které se skládá z anamnézy (historie onemocnění, úrazů a dalších souvislostí ovlivňující zdravotní stav) a komplexního kineziologického rozboru (statické a dynamické vyšetření pohybového aparátu). Závěrem sestavíme terapeutický plán. V rámci rehabilitačního plánu budeme využívat různé terapeutické přístupy - Spirální stabilizaci páteře (MUDr. Smíšek), Dynamickou neuromuskulární stabilizaci (prof. Kolář), manuální terapii (prof. Lewit), baňkování aj.

Na základě rehabilitačního plánu a s ohledem na aktuální stav koncipujeme jednotlivá terapeutická setkání. Každá další terapie obsahuje manuální techniky řešící aktuální svalové napětí a přesně nastavené cvičení. Klient si z terapie odnáší jednotlivé cviky (zaznamenané na foto či video dokumentaci), které bude provádět doma a které budou na dalším setkání konzultovány.

Skupinové cvičení v malých skupinkách

  • 2 - 3 osoby
  • délka cvičení 60 minut
  • objednání e-mailem nebo telefonicky

Chcete si vyzkoušet cílené rehabilitační cvičení proti bolestem zad a máte kamaráda/kamarádku, co by do toho šel s Vámi?

Přihlaste se na cvičení, kde počet cvičících je minimálně dva a maximálně tři osoby. Lekce probíhá ve cvičebně, kde se můžete při cvičení kontrolovat zrcadle. Zároveň v takto malé skupince Vás mohu i já lépe kontrolovat. Cviky se rychleji naučíte a korekce během cvičení je téměř stejně intenzivní jako při individuální terapii. Vyhnete se tedy častým chybám, které se dějí při cvičení ve větších skupinách. Cvičení je tedy vhodné pro lidi, které při běžném cvičení pociťují bolest či napětí svalů.

V úvodní části lekce probíhá relaxace vleže, kdy si vlastní tělo uvědomujeme, abychom s ním potom mohli lépe pracovat. Postupnými jemnými cviky, které vychází z principu vývojové kineziologie (DNS - prof. Kolář) začneme tělo zlehka aktivovat a posilovat. Postupně se z pozice na zádech dostáváme do vyšších pozic. Plynule se dostaneme do stoje. Zde využívám techniky spirální stabilizace (SM systém - MUDr. Smíšek). Vyzkoušíte si základní cviky s odporem elastického lana. Tato metoda nás učí, jak správně stát a chodit. Závěrem tělo protáhneme, tak abyste z cvičení odcházeli příjemně uvolnění.

Cena hodinové lekce je 250 Kč/osobu a místo je nutné si závazně rezervovat minimálně týden dopředu. Lekce se koná, pokud jsou závazně přihlášeni minimálně dva účastníci.

Den, čas a frekvence cvičení lze individuálně domluvit.

V případě zájmu, mě kontaktujte e-mailem či telefonicky.